Para çekme durumları

Para çekme talebinin işlenmesi için gereken süre, için normal olarak bir iş günüdür. Görür ve bu süreçte para çekme talebi birkaç değişik aşamadan geçer. Para çekme talebinizin durumunu “Fon Yönetimi” → “Parasal Geçmiş”ten takip edebilirsiniz:

Talep edildi – Bu ilk aşamadır ve işlem hesabınızdan para çekmeyi talep ettiğinizi, ancak ödeme henüz işlenmediğini belirtir. İsterseniz bu aşamada para çekme talebinizi iptal etmek için “Fon Yönetimi” → ”Parasal Geçmiş” ekranına gidip “Para Çekmeyi İptal Et” üstüne tıklatabilirsiniz.
Onaylandı (Devam ediyor) – Bu aşama para çekmenin Plus500 tarafından onaylandığını ancak fonların henüz ilgili harici ödeme işleme tarafına gönderilmediğini belirtir.
Onaylandı, Gönderildi – Bu aşama fonların ilgili harici ödeme işleme tarafından bize aktarıldığını belirtir.
Onaylandı, Çözüldü – Bu son aşama, para çekme işleminin tamamlandığını gösterir ancak fonların ödeme işleme kurumu tarafından serbest bırakılmasında gecikmeler olabilir.

İşlem sırasında ve para çekme talebinin durumu 'Onaylandı, devam ediyor' olana kadar, para çekme talebi tarafınızdan iptal edilebilir. Para çekme talebinin durumu "Onaylandı, Çözüldü" olana kadar talep Plus500 tarafından iptal edilebilir ve bu sürede tamamlanan işlemleriniz için yükümlülüklerinizi yerine getirme amacıyla kullanılabilir.

Sorunuza yanıtı bulamadınız mı? Bize Ulaşın!
E-mail

CFD'ler karmaşık araçlardır ve kaldıraçlama nedeniyle hızlı bir şekilde para kaybetme riskini taşırlar. Bu sağlayıcıyla CFD işlemi yapan genel yatırımcı hesapları arasında zarar edenlerin oranı 76,4%'dir. CFD'lerin nasıl çalıştığını tam olarak anlayıp anlamadığınızı ve yüksek bir para kaybetme riskini göz önüne alıp alamayacağınızı düşünmeniz gerekir.